Flis Ulanowski i Królewski

12 czerwca odbędzie się jeszcze jedno wspaniałe spotkanie, o którym nie pisaliśmy jak dotąd.

Od kilkunastu dni płynie Wisłą Flis Ulanowski – drewniana tratwa bez napędu, z szałasem jako jedynym schronieniem. Załoga liczy ośmiu silnych i odważnych mężczyzn. Dowodzi im retman Mieczysław Łabędzki, flisak z 20-letnim doświadczeniem. Mają do pokonania ponad 700 km trudną, dziką rzeką. Kilka dni temu szczęśliwie dotarli do Warszawy, gdzie połączyli się z Flisem Królewskim (galar Solny) zainicjowanym kilka lat temu przez Ewę Ciepielewską, która tak o tym mówi: „Królewski Flis na Wiśle spływa co roku (…) po to by wskrzesić życie na Wiśle. By oddać szacunek poprzednim pokoleniom. By doświadczyć dalekiej podróży i wspólnoty z załogą. Dzięki flisom rozwinęły się miasta, tradycyjny flis upiększa rzekę.”

Nie planowali oni, nie planowaliśmy my, ale zgodnie z harmonogramem 12 czerwca w niedzielę przybiją do naszego fordońskiego brzegu!!!

Harmonogram na wodzie rzecz ulotna, ale jeśli pogoda lub inne nieprzewidziane wypadki nie pokrzyżują im planów zapraszamy Was w niedzielę do powitania flisaków, bohaterów tej niespotykanej wyprawy. Godzina zostanie podana przed samym Świętem – wszystko zależy od aury – bądźcie czujni.

Oba Flisy wpisują się w plany ustanowienia roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły

www.rokwisly.pl

Jesteśmy nadwiślańskim miastem i chcemy znów zwrócić się w stronę naszej pięknej Wisły, włączyć się w budowanie dobrej marki królewskiej rzeki ! Aktywnie i zdecydowanie występujemy o to podczas prac nad I etapem rewitalizacji Starego Fordonu. Projektowanie trwa, sprawy idą w dobrym kierunku :))

Wisła jest naszym bogactwem i dumą. Dzięki niej Fordon powstał i dzięki tej pięknej rzece może znów się odradzać („rewitalizować”) i rozwijać.

Wracamy nad rzekę, zapraszamy!

Godzina spotkania zostanie podana na FB.

 

_DSC0462

_DSC04-1 _DSC0463

Menu serwisu
×